Systemy telewizji przemysłowej (CCTV) tworzymy w oparciu o technologię analogową, AHD, CVI oraz systemy cyfrowe IP o rozdzielczości do kilkudziesięciu megapixeli. Wykorzystujemy przy tym najlepsze okablowanie oraz urządzenia. Każdy system tworzymy w oparciu o potrzeby, oczekiwania oraz budżet jaki klient może przeznaczyć na inwestycję. Budujemy systemy małe kilku kamerowe oparte na rejestratorach standalone oraz rozległe w oparciu o infrastrukturę światłowodową z wykorzystaniem serwerów zamkniętych w szafach rack i swich’y przemysłowych np. Cisco. Od wielu lat instalujemy również stacjonarne kamery IP w technologii 3600.

 

Analityka obrazu

Najnowsze trendy w systemach monitoringu CCTV podążają w kierunku inteligentnej analizy obrazu pomagającej w wyłączeniu człowieka z pracy polegającej na wielogodzinnym przeglądaniu zarejestrowanego materiału. Jeśli mówimy o automatyzacji i zaawansowanej analityce obrazu to mamy na myśli zwolnienie człowieka z roli obserwatora, a przydzielenie mu roli podejmującego decyzję.

Jedno z najlepszych rozwiązań w tym zakresie stworzyła firma iOMNISCIENT, które można nazwać sztuczną inteligencją, ponieważ umiejętnie wykorzystuje algorytmy heurystyczne. Algorytm działający na tej zasadzie nie ma określonego dokładnego działania w każdej sytuacji, lecz sam uczy się odpowiedniego działania przewidując możliwe sytuacje.

System działa sprawniej od człowieka gdyż w przeciwieństwie do niego wielogodzinna analiza obrazu nie spowalnia jego pracy. Jesteśmy w stanie spowodować aby każda z kamer reagowała na zadane wcześniej parametry np. ruch, naruszenie strefy, wałęsanie, pozostawienie przedmiotu, zabranie przedmiotu, upadek, ilość przechodzących osób, rozpoznawanie tablic rejestracyjnych, rozpoznawanie twarzy. W zależności od wielkości przeznaczonych środków i oczekiwań dla powyższych celów wykorzystujemy urządzenia, kamery i oprogramowanie takich firm jak:

ALNET, ASONI, AXIS, LILLIN, BKT, CISCO, GEOVISION, CAMSAT, QNAP, ARECONT, GRUNDIG, SAMSUNG, SONY, APPLE, MICROSOFT, HP, EIZO, LG, METEL, PANASONIC, VDG, DIVA, IOMNISCIENT, AVIGILON, CANTONK, HUPERLAB i wielu innych dostawców.

Zrealizowaliśmy i realizujemy duże systemy bezpieczeństwa dla takich korporacji jak: VATTENFALL (TAURON) – kilkadziesiąt obiektów, RZGW (Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej) – na terenie kilku województw, kilkanaście strategicznych dużych obiektów hydrotechnicznych i zbiorników wodnych w tym ujęcia wody pitnej, COROPLAST – wszystkie fabryki na terenie Polski, DRAGONGAZ – wszystkie bazy przeładunkowe gazu w Polsce, GREENMETALS – zakład w Wałbrzychu, Fabryka Puszek Skarbimierz – produkcja puszek na Europę, Miasto Dąbrowa Górnicza

– infrastruktura miejska przejścia podziemne i platformy dla niepełnosprawnych. Poza tym zrealizowaliśmy tysiące mniejszych instalacji różnego typu.

Systemy CCTV