Na zachętę dla złodzieja?


Wakacje, ferie zimowe, przerwy świąteczne - to dla wielu z nas czas kiedy najprędzej spodziewalibyśmy się wizyty włamywaczy. Ale czy jest to regułą?

Jak wiemy kradzieże i włamania zdarzają się każdego dnia - niekoniecznie w nocy. Często podamy ofiarami złodziei będąc w pracy czy na jednodniowej wycieczce. Nie znamy dnia, a tym bardziej godziny. Można się przed tym przestrzec instalując systemy bezpieczeństwa, zostawiając nasz dom pod opieką Całodobowego Centrum Operacyjnego, kontrolując jedynie sytuacje spoglądając od czasu do czasu do aplikacji gdzie możemy monitorować co dzieje się wokół naszego budynku. Można też kupić psa, który będzie pilnował naszej posesji - jest szansa, że potencjalny włamywacz będzie miał dogofobię (lęk przed psami). Można również, mimo posiadania groźnego czworonoga i systemu alarmowego, zastosować się do kilku podstawowych zasad, które pozwolą zminimalizować ryzyko włamania.

I oto one:

1. Niech pocałuje klamkę!

Takie polecenie wyda każde okno i wszystkie drzwi w Twoim domu czy firmie, pod warunkiem, że będą zamknięte. Mimo, że obecnie systemy okien i drzwi naprawdę zrobiły postępy w zabezpieczeniach, to według statystyk są najsłabszymi punktami w budynkach. Niestety, nawet lekko uchylone okno może zwabić włamywacza. Pamiętajmy, że coraz to nowsze metody włamywaczy idą wraz z postępem technologicznym - potrafią poradzić sobie w każdych warunkach. Dodatkowym wabikiem dla naszych "gości" będzie widok opuszczonych rolet antywłamaniowych w każdym z okiem. To ewidentny znak, że nie ma nas w domu i szybko nie wrócimy.

2. Po sąsiedzku.

Wiemy, że najlepsza straż to straż sąsiedzka. Jeśli utrzymujesz przyjacielskie stosunki z mieszkańcami Twojego osiedla, poproś o sąsiedzką przysługę i zapewnij swojemu domowi ochronę. Czujne oko sąsiada może udaremnić wtargnięcie złodzieja na Twoje terytorium. Prosząc chociażby o opiekę roślinnością sprawicie, że włamywacz miałby problem z rozpoznaniem kiedy dom jest faktycznie pusty. Warto również zaproponować sąsiadam miejsce parkingowe pod garażem - to również sygnał dla złodzieja, że ktoś może być w obiekcie.

3. Wakacje online.

Uważaj co publikujesz w mediach społecznościowych - okazuje się, że włamywacze chętnie korzystają z informacji, które umieszczasz w internecie. Dzięki oznaczaniu lokalizacji swojego pobytu lub udostępnianiu zdjęć, pomagasz złodziejowi wybrać termin jego wizyty w twoim domu!

4. Zabezpiecz się.

Możesz powierzyć swoje bezpieczeństwo sąsiadowi, zainwestować w antywłamaniowe okna i drzwi, a zdjęcia z wakacji zachować tylko dla siebie. Możesz, ale nie musisz. Zastanów się, czy nie warto jednak spędzić wakacji nie myśląc o potencjalnym włamaniu, szczególnie kiedy już raz coś takiego Ci się przytrafiło. Dostępne zabezpieczenia i systemy alarmowe zwalniają Cię ze służby ochrony nad własną firmą czy domem. Dziś, dzięki wysoko rozwiniętej technice i doradztwie specjalistów, masz możliwość powierzenia tego obowiązku innym, którzy zapewnią Ci kompleksową obsługę. Aplikacje, poprzez które monitorujesz swój obiekt, Całodobowe Centrum Operacyjne i zainstalowane systemy alarmowe - może nie są takie złe?

Więcej o systemach alarmowych i systemach inteligentnego budynku oferowanych przez Beta Security System: http://www.betasecurity.pl/systemy-bezpieczenstwa

http://www.betasecurity.pl/systemy-inteligentnych-budynkow

Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square