Bezpieczeństwo i rozrywka w jednym?

A dokładniej rzecz ujmując - w jednej podróży, a nawet na jednej drodze.

Technologia rozwija się w zawrotnym tempie. To, co kiedyś było dla nas tylko futurystycznym wyobrażeniem przyszłości, która nigdy nie nastąpi, nagle staje się rzeczywistością. Tym bardziej kiedy pod lupę bierzemy temat bezpieczeństwa.

Na ile można zwiększyć bezpieczeństwo na autostradach, szczególnie podczas nocnej jazdy? Jest to wciąż temat rzeka, który nie zakończy się tylko na jednym rozwiązaniu. Wprowadzanie szeregu zmian i dodatkowych przepisów do kodeksu ruchu drogowego nie spełnia wszystkich oczekiwań. Nie ma także narzędzia, które mogłoby kontrolować wszystkich kierowców z osobna, na wszystkich drogach całego świata, dzięki któremu, zachowanoby maksimum ostrożności, a tym samym, a tym samym zagwarantowałoby to bezpieczną jazdę wszystkim uczestnikom ruchu.

Jednak są tacy, dla których nie ma rzeczy niemożliwych i swój sen o przyszłości chcą realizować już dziś. Holenderscy eksperci znaleźli swój sposób na zapewnienie bezpieczeństwa podczas jazdy autostradą. Biorąc pod uwagę ilość godzin spędzonych w pojeździe i monotonię jazdy po tego typu drogach, trzeba zainteresować czymś kierowców. Dzięki temu nie będą tak bardzo odczuwali zmęczenia i staną się mniejszym zagrożeniem dla innych. |

Malowanie jezdni fotoluminescencyjną farbą - na początku wykorzystywane jedynie do malowania pasów i linii na jezdni. Przy okazji zaoszczędzamy na energii, ponieważ przy tego typu oświetleniu nie ma konieczności korzystania z przydrożnych lamp.

Dodatkowo na drodze pojawiałyby się informacje dla kierowców dotyczące aktualnej temperatury, spodziewanych opadów, znaków drogowych czy niebezpieczeństwie na drodze. Jest również koncepcja, która zakłada specjalny pas do ładowania samochodów elektrycznych. Czy nowa technologia zmieni nasze nocne przejazdy po autostradzie w podróż pełną informacji i skutecznie podniesie poziom bezpieczeństwa na drogach? Miejmy nadzieję, że jeśli tak się stanie, to w niedalekiej przyszłości.

Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square