Zaproś bezpieczeństwo do swojego domuIle razy słyszałeś historie o włamaniu na nie objęty ochroną obiekt oraz późniejsze zapewnienia właściciela, że jak już raz ktoś się włamał to więcej tego nie zrobi i nie ma potrzeby zakładania systemu alarmowego? Myślisz wtedy - to logiczne, przecież złodziej nie przyjdzie drugi raz, ponieważ to co chciał ukraść to ukradł i za pewne boi się, że natrafi na system alarmowy? Otóż nie, to nie prawda.

Rzeczywistość jest taka, że większość poszkodowanych wychodzi z błędnego założenia. Skoro raz im się to przydarzyło to więcej taka przykrość ich nie spotka. Jednak może ich spotkać rozczarowanie kiedy pewnego dnia wrócą do domu i zorientują się, że znów brakuje im kilku sprzętów. Taki problem dotyczy najczęściej domów jednorodzinnych, które są niestety łatwym łupem dla złodziei.


Dopasuj system bezpieczeństwa do swoich potrzeb

Złodziej ma całkiem inne podejście do tematu. Wychodzi on z założenia, że skoro raz udało mu się wejść do środka, to kolejne podejście nie będzie trudniejsze. Szczelnie zamknięte drzwi lub okna nie stanowią dla niego większego problemu. Owszem, włamywacz nie pojawi się u nas w przeciągu miesiąca, ale na przestrzeni kilku następnych już tak. Wiadomo, że najchętniej poprosilibyśmy o pomoc sąsiada z naprzeciwka, skoro i tak monitoruje całą ulicę przez 24h. Ale co w sytuacji kiedy dojdzie do włamania, a sąsiad będzie akurat w garażu lub co gorsza - poza domem?! Nie będzie mógł przegonić złodzieja, ani zeznać policji co zarejestrował swoim czujnym okiem. Mając system alarmowy sprawa wygląda nieco inaczej. Nie tylko masz możliwość przekazania nagrania z kamer wideo, ale także szansę skutecznie przegonić włamywacza z terenu objętego ochroną. Wszystkie tricki dozwolone, tylko od Ciebie zależy, które będą wykorzystane. Jest kilka sposobów na udaremnienie włamania, które mogą również skutecznie odstraszyć włamywacza. W tym celu warto dokładniej zaznajomić się z tematem i skontaktować z fachowcami. Pamiętaj, że system alarmowy nie składa się jedynie z kamery i tabliczki informacyjnej, które mają sygnalizować potencjalnemu złodziejowi, żeby nie próbował się zbliżyć do naszych drzwi.


Przygotowanie do instalacji systemu alarmowego

Niezależnie od tego jakie masz wyobrażenie o systemie alarmowym i ile zgromadziłeś już wiedzy na ten temat, obowiązkiem doradcy firmy ochrony jest dobór właściwego systemu bezpieczeństwa. Możesz wybierać pomiędzy podstawowym systemem z możliwością modyfikacji, rozszerzenia o dodatkowe funkcje lub też połączenia z innym systemem. Ty decydujesz czy chcesz mieć w pełni zautomatyzowany system bezpieczeństwa. Zanim do tego dojdziemy, należy zacząć od kilku formalności. Przede wszystkim warto przeprowadzić rozpoznanie otoczenia i audyt obiektu. W ramach tej procedury firma ochrony powinna m.in. określić specyfikę budynku - jego przeznaczenie i wielkość, miejsce położenia, możliwe drogi dojścia i wejścia do budynku, ile osób i jak często przebywa na obiekcie chronionym czy rekomendowany jest przewodowy czy bezprzewodowy system. Na podstawie zebranych danych tworzymy plan ochrony, wybieramy właściwe rozwiązanie zabezpieczeń oraz określamy sposób realizacji ochrony. Kiedy wybierzemy najbardziej optymalny system alarmowy, trzeba określić sposób instalacji, ilość czujek dostosowanych do specyfiki obiektu i ich rozmieszczenie, a także czas reakcji grupy interwencyjnej (jeśli na takową się zdecydujemy).


*Czy wiesz, że istnieją czujki typu “pet”? Używane są na obiektach w których przebywają zwierzęta. Reagują one dopiero po wykryciu obiektu cięższego niż określona waga - dzięki temu unikamy uruchomienia alarmu kiedy system wykryje naszego zwierzaka.

Jaki system alarmowy wybrać

Branża security dostarcza wiele możliwości i rozwiązań bezpieczeństwa, które warto wyselekcjonować zanim wybierzesz się na “zakupy”. Pośród wielu ofert upewnij się czy system, który wybierzesz ma:

- możliwość modyfikacji i rozszerzenia - jest to dobra opcja na przyszłość, kiedy zmienią się Twoje oczekiwania wobec systemu alarmowego lub pojawi się potrzeba jego rozwoju o kolejne funkcje. System możesz rozszerzyć o dodatkowe elementy typu czujki dymu, system inteligentnego budynku, który będzie kompatybilny z zainstalowanym już systemem ochrony, czy systemy kamer.

- będzie zaprogramowany tak, aby w przyszłości możliwe było zmodyfikowanie go lub przekształcenie w inny system.

- możliwość sterowania poprzez aplikację. Dzięki takiej funkcji możesz sprawdzić działanie alarmu lub zmienić jego ustawienia w każdym miejscu i o każdej porze.

Sprawdź oferowane przez nas systemy bezpieczeństwa >>

Kiedy zostaniesz już szczęśliwym posiadaczem systemu alarmowego pamiętaj o kilku rzeczach. Przede wszystkim upewnij się, że nadzorem i serwisem sprzętu będzie zajmować się firma, z której usług korzystasz. Jeśli zauważysz, że system nie działa prawidłowo, co może być spowodowane oprogramowaniem lub wadą sprzętu - natychmiast skontaktuj się z dostawcą. Nie zapominaj, że system alarmowy to wytwór technologii, która nieustannie się rozwija, więc i on będzie wymagał aktualizacji. Warto także pomyśleć nad rozszerzeniem systemu, dzięki czemu system będzie bardziej funkcjonalny.

Beta Security System oferuje usługi ochrony dopasowane do potrzeb i oczekiwań klienta. Nasi specjaliści pomogą dobrać właściwy system bezpieczeństwa, zajmą się jego instalacją oraz serwisem. Poznaj najlepsze rozwiązania bezpieczeństwa dla biznesu i klientów indywidualnych.


Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square