Security College - i kolejne przeprowadzone przez nią szkolenie, tym razem dla Policji

Rower w sezonie wiosenno-letnim może być świetnym środkiem transportu dla pracowników ochrony wykonujących zadania ochrony fizycznej w obiektach o dużej powierzchni. Jest środkiem transportu docenianym również przez Policję, która sukcesywnie zwiększa ilość patroli rowerowych.

Miło nam poinformować Państwa, iż Security College - placówka kształcenia służb "private policing", działająca przy Beta Security System Sp. z o.o w Opolu realizowała w dniach 18-19 czerwca 2019r. na zlecenie Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach projekt szkoleniowy dla funkcjonariuszy Policji z Polski i Republiki Czeskiej w ramach projektu: "Policyjne patrole rowerowe w służbie pogranicza polsko-czeskiego".

W szkoleniu wzięło udział 36 funkcjonariuszy Policji z KPP w Cieszynie, SPPP w Bielsku Białej oraz z OOP Trinec, OOP Jablunkov, OOP Karvina, OOP Cesky Tesin.

W trakcie dwudniowego szkolenia instruktorzy Security College omówili i zademonstrowali zasady konserwacji i eksploatacji roweru, zagadnienia prawne dotyczące wyposażenia roweru w Polsce i Czechach, zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, jak również taktyczne możliwości wykorzystania roweru w służbie patrolowej zgodnie ze standardami i metodyką Szkoły Policji w Zaandam Noord Holland.

W pięknej i zielonej scenerii ORW Muflon w Ustroniu, instruktorzy Security College demonstrowali policjantom techniki szybkiego schodzenia z roweru, hamowania oraz zawracania, zjazdów z terenu o znacznym pochyleniu, jak również technikę wnoszenia roweru po schodach. W drugim dniu zademonstrowano i przećwiczono taktykę zatrzymywania osoby idącej przed patrolem, technikę wykorzystania roweru jako osłony przed agresywną osobą, jak również technikę odparcia ataku przed napastnikiem z wykorzystaniem roweru.

W trakcie szkolenia odbył się również konkurs pt. "Policjant na rowerze też spostrzegawczy", w którym co ciekawe większość ufundowanych przez Security College upominków zdobyli policjanci czescy.

Projekt w jako całość przygotował Dyrektor Zarządzający Security College - Andrzej Machowski, a wsparli go nasi instruktorzy, serwisanci i ratownicy w osobach:

Joanna, Beata, Marta, Witek, Łukasz, Arek, Rafał, Marcin, Łukasz oraz Agnieszka Baran - jako tłumacz przysięgły.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w tym wydarzeniu i zapraszamy do kontaktu z naszą firmą w sprawie zapoznania się z naszą ofertą szkoleniową.

Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square