Stajemy na wysokości zadania

Epidemia koronawirusa jest coraz bardziej odczuwalna dla każdego z nas. Wiele ograniczeń, zakazów, a także wprowadzenie nowych zasad bezpieczeństwa, zmusiły całe społeczeństwo do zmiany dotychczasowych nawyków i dostosowania się narzuconych zaleceń.

W tych trudnych dniach Beta Security System nie zwalnia tempa i z jeszcze większą dokładnością, dba o bezpieczeństwo osób, które powierzyły je w nasze ręce. Codziennie dokładamy wszelkich starań, aby klienci obiektów, które są pod naszą ochroną, mogli spokojnie zrobić zakupy lub skorzystać z innych usług. Nasi pracownicy stosują zalecone środki ostrożności przy wykonywanych pracach instalacyjnych i serwisowych, jak również nieustannie kontrolują czy osoby wchodzące do obiektów handlowych przestrzegają ustanowionych przez rząd zasad bezpieczeństwa.


fot. Paweł Relikowski/ Polskapress

fot. Paweł Relikowski/ Polskapress

Z pewnością każdy z nas wie jakie wprowadzono ograniczenia i jakich zasad należy przestrzegać, aby podczas zakupów nie stwarzać zagrożenia dla siebie i innych. Jednak zanim wybierzemy się do sklepu, warto przypomnieć zalecenia jakie wydało Ministerstwo Zdrowia i NFZ:

 1. Zrób listę zakupów, aby spędzić w sklepie jak najmniej czasu. Staraj się zakupić tyle produktów, by jak najrzadziej wychodzić z domu.

 2. Jeśli możesz nie korzystaj z komunikacji miejskiej. Wybierz sklep najbliżej Twojego miejsca zamieszkania/ pracy i idź pieszo lub przyjedź swoim samochodem.

 3. Nie dotykaj przedmiotów lub produktów jeśli nie musisz tego robić.

 4. Będąc w miejscach publicznych staraj się nie dotykać twarzy. Szczególnie unikaj dotykania okolic oczu, ust i nosa.

 5. Po powrocie do domu od razu dokładnie umyj ręce.

 6. W miarę możliwości udaj się na zakupy z własną torbą, aby uniknąć korzystania ze sklepowego wózka lub koszyka.

 7. Utrzymaj właściwą odległość od innych ludzi - min. 2 metry.

 8. Płać bezgotówkowo.

 9. Podczas zakupów używaj jednorazowych rękawiczek.

 10. 10. Pamiętaj, że kasy samoobsługowe, klawiatury do wpisania kodu PIN czy uchwyty szaf chłodniczych to miejsca najczęściej dotykane przez klientów. Warto mieć ze sobą płyn antybakteryjny, którego możesz użyć po dotknięciu tych powierzchni.

 11. 11. Po powrocie do domu umyj warzywa i owoce, pozbądź się foli z produktów, które możesz przetrzymywać przez opakowania. Po wszystkim nie zapomnij ponownie umyć rąk.

W tych trudnych czasach niezwykle ważne jest, abyśmy wszyscy zadbali o siebie, ale również zadbali o tych, którzy potrzebują pomocy.

źródło: pacjent.gov.pl

Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Podążaj za nami
 • Facebook Basic Square
 • Twitter Basic Square
 • Google+ Basic Square