Łagodzenie obostrzeń z zachowaniem bezpieczeństwa. Nie zapominaj o tym!

Od jutra znikają limity w sklepach i możemy wychodzić z domu bez maseczki. Jednak wciąż należy pamiętać o zachowaniu dystansu społecznego oraz dbać o bezpieczeństwo swoje i innych.

Przed nami kolejny etap rozmrażania gospodarki i łagodzenia obostrzeń. Znoszone są limity w sklepach, lokalach gastronomicznych czy kościołach. Odbędą się wesela, a niedługo będzie można również wybrać się na basen czy siłownie. I przede wszystkim - od 30 maja nie musimy zasłać ust i nosa w przestrzeni publicznej.

Pomimo luzowania restrykcji musimy mieć świadomość, że epidemia nie minęła i w dalszym ciągu powinniśmy stosować się do zaleceń Ministerstwa Zdrowia. Dzięki temu zadbamy o zdrowie swoje i najbliższych, a do tego dajemy przykład innym. Pamiętajmy więc o:

1. Zachowaniu bezpiecznego odstępu od innych osób, nie tylko w sklepach czy restauracjach, ale także w przestrzeni otwartej.

2. Noszeniu maseczki w przestrzeni zamkniętej czyli w kościołach, kinach, lokalach gastronomicznych, sklepach i poruszając się komunikacja miejską.

3. Myciu rąk i korzystaniu ze środków dezynfekujących.

Jakie zmiany wchodzą od 30 maja i 6 czerwca?

- w tę sobotę zniesiony zostanie nakaz zakrywania ust i nosa w przestrzeni otwartej, jak również zamkniętej pod warunkiem utrzymania dystansu społecznego,

- możliwe będzie organizowanie zgromadzeń do 150 osób,

- zniesienie limitu wiernych w kościołach, jednak z zachowanie odstępu min. 2 metrów od siebie,

- od 6 czerwca zostaną otwarte m.in. kina, teatry, baseny, siłownie, solaria,

- odbywać się będą mogły wesela do 150 osób, a goście nie będą musieli nosić maseczek.

#Dabjmyosiebie!

źródło: gov.pl

Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square